İyikidogdun » Hediyeler » Hediye Paketi:Furoshiki

Hediye Paketi:Furoshiki

Hediyelerinizi farkli paketlerde sunarak sadece hediye degil hediye paketine de farkli anlamlar yukleyeceginiz Furoşiki, dogum gunlerinde, sevgililer gununde tum ozel gunlerde her ceşit  hediyeyi  icine saklayabileceginiz Japonlarin ilginc icatlarindan biri.

Furoshiki Hediye Paketi

Furoshiki Japonya’nin geleneksel ve zarif paketleme(bohcalama) teknigidir.  Tercume edildiginde furo-shiki hamam ortusu anlaminindadir.Gunumuz Japonya’sinda furoshiki  dekoratif paketleme amaciyla kullanilan pamuklu, ipek veya karişik ipliklerden  dokunmuş kumaş parcasina denir.

Furoshiki hediye paketi nasil yapilir?

Paketler kumaş oldugu icin defalarca kullanilabilir. Verdiginiz hediye paketiyle hediyenizi eşsiz ve ozel kilabilirsiniz. Hem paketleme şekli hem kumaşin rengi hem de orjinalligiyle dunyada eşi benzeri olmayan bir hediye paketi sunmuş olacaksiniz. Hediye paketi de hediyenin bir parcasi olmuş olacak.
YouTube Preview Image

Kaynaklar:
[1],http://www.fiyonk.net/blog/2010/10/30/kumastan-hediye-paketleri-video/
[2],http://gramofon.blogcu.com/furoshiki-japon-bohcalari/8772322
[3],http://www.youtube.com/watch?v=Bn6zdyCAwJs

Facebook Comments

Şuraya bakın

2014’ün Gözde Hediyeleri -1

Güzel bir yılbaşı geride kalırken 2013'ün son hediyelerini 2014'ün ilk hediyelerini vermiş olduk. Peki önümüzdeki günlerde yani 2014'te en beğenilen, en çok hediye edilen ürünler neler olacak? Sizler için bir sıralama yaptık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir