İyikidogdun » Anasayfa » Sihir Şatosu 100. Yılını Kutluyor

Sihir Şatosu 100. Yılını Kutluyor

Dunyanin en unlu sihir evi ‘Sihir Satosu’ 100 yaşini kutluyor. Ünlu sihirbazlarin bir araya geldigi kutlamada birbirinden ilginc ve şaşirtici gosteriler yapildi.

magiccastle2

Sihir Satosu

Kutlama Los Angeles’daki Sato’nun bahcesinde, sihirbaz Jim Bentley’in deli gomleginden kurtulma şovu ile başladi. Bu şov 1926 yilinda vefat eden Amerikali illuzyonist Harry Houdini’nin en unlu gosterilerinden bir tanesiydi. Gomlegi giyen Bentley, ayaklarindan baglanip vinc ile Sato’nun cati hizasina kadar kaldirildi. Nefes kesen iki dakikanin ardindan gomlekten kurtulmayi başaran Bentley, indikten hemen sonra smokininin ceketini giymeyi unutmadi.

http://www.metacafe.com/watch/yt-FKmQnnEJXfY/

Misafirler daha sonra Sato’ya davet edildi. 100. yili dolayisiyla Sato’nun tum odalari konuklarin keşfetmesi icin acilmişti. Sato icindeki Gizem Sarayi Tiyatrosu’nda, davete katilan misafirleri unlu sihirbazlarin inanilmaz gosterileri bekliyordu. Goldfinger and Dove ikilisi muzik eşligindeki eglenceli buyuk kart şovu, Amos Levkovitch guvercin şovu ve Jon Armstrong ilginc kart şovlari ile misafirleri buyulediler.

http://www.metacafe.com/watch/yt-_75Qj925Jn0/

Kutlamalar 8 Kasim’daki sihir gosterilerinin ardindan 9 ve 10 Kasim’daki Florence Henderson konseri ile son buldu.


Sihir Satosu Hakkinda

Sihir Satosu, Sihir Sanatlari Akademisi’nin yer aldigi ozel bir kulup evidir. Akademinin amaci eglenceli bir ortamda sihrin sanat ozelligi ustunde durarak, sihre ilgisi olan kişileri cesaretlendirmek ve sihre teşvik etmektir. Başlangicta 150 uyesi olan akademinin şuan 5000’e yakin uyesi bulunmaktadir.

castle2

Sihir Satosundan bir kare

Sihir Satosu 1909 yilinda Hollywood’un buyuk iş adamlarindan Rollin B. Lane’in hayali olan bahcivanlik icin inşa edildi. Fakat uzun suren kuraklik, Lane’in hayalini başlamadan bitirdi. 1940 yillarinda ailenin taşinmasi uzerine konak, icinde bircok ailenin yaşadigi bir ev haline geldi.

castleSihir Satosundan bir kare

Bir gun NBC TV şov yapimcisi Milt Larsen bu gorkemli konagi fark etti ve unlu sihirbaz olan babasi William W. Larsen’in uzun zamandir duşledigi sihirbazlar kulubu hayalini bu konakta gercekleştirdi. Sihir Satosu, 2 Ocak 1963 yilinda kapilarini sihir severlere acti.

Kaynaklar
[1] http://www.magiccastle.com/
[2] http://laist.com/2009/11/04/the_magic_castles_celebrate_100_yea.php?gallery0Pic=2#gallery

© iyikidogdun.net

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir yorum

  1. vay be! kısmet olur mu bilmem ama burayı görmeyi çok istiyorummmmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir