İyikidogdun » Anasayfa » 15 Yıllık Yıldız Geçidi

15 Yıllık Yıldız Geçidi

1994’da Roland Emmerich tarafindan cekilen bilim kurgu filmi 15. yilini kutluyor. Hayranlari icin dogum gunune ozel yuksek kaliteli DVD’si basildi.

stargate_15th_anniversary_bluray

Yildiz Gecidi 15.yil donumu

28 Ekim 1994 tarihinde yayinlanan film, dunya capinda 200 milyon dolar hâsilat yapti. Uc yil sonra Stargate SG-1 adi ile televizyon dizisi olarak devam etti. Film ve televizyona ek olarak, Yildiz Gecidi serisi kitap, video oyunu ve cizgi roman dâhil olmak uzere alanini genişletti.

stargate1

Filmden bir kare

15. dogum gunune ozel olarak bilim kurgu hayranlari icin yuksek kaliteli DVD’si basildi. 27 Ekim’de piyasaya surulen DVD, uc yeni kisa film ve film arkasi goruntuleri iceren dort saatlik ekstralar ve amator film kesitleri sunuyor.

Yildiz Gecidi Filminin Konusu
Yildiz Gecidi, galaksiler arasi yolculuk yapmaya yarayan, Naquadah adi verilen, dunyada bulunmayan, super iletken ozelligi taşiyan ve cok yuksek bir enerji potansiyeli bulunan bir elementten yapilmiştir. Yildiz Gecidi, yaklaşik 6-7 metre capinda ici boş bir halka şeklindedir. Genellikle insan vucudunu ve insanlarin yaptiklari teknolojileri, enerji formuna donuşturerek iki yildiz gecidi arasinda aktarim yapar.

stargatefront

Filmden bir kare

Temel mantigi ise, bir gecitten diger gecide baglanmak icin 7 adet sembole ihtiyac duyulmaktadir. Her sembol bir koordinati temsil eder. Semboller sayesinde bir gezegenden diger bir gezegene alt uzay agi sayesinde bir solucan deligi acilmiş olur. Enerjinin tek tarafli aktarildigi bu solucan deliginden aktarimlar yapilmaktadir.

Kaynaklar
[1] http://en.wikipedia.org/wiki/Stargate
[2] http://www.movieweb.com/news/NEqKnyvrtM0gtw
[3] http://www.kayiprihtim.org/forum/profiles/malkavian-u792.html;sa,showTopics

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir yorum

  1. Doğum günü geçmiş ama yine de iyi doğdun Yıldız Geçidi, iyi varsın Roland Emmerich 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir