İyikidogdun » El Yapımı Hediyeler » Şişelere de yaz geldi
http://merlinakademi.blogspot.com/

Şişelere de yaz geldi

Merhaba Sevgili Dostlar,

Sonunda yaz geldi, butun hiziyla ve sicakligiyla. Evet, hemen de bunaltti, ama epeyce beklemiştik yazin sicak ve enerji dolu gunlerini. O yuzden şikayet etmeyelim ve guneşin tadini cikaralim bence. Hele de kanimizi donduran soguklardan sonra …

Bu sicacik yaz gunlerinde soguk icecekler hizir gibi yetişiyor ve mutlu ediyor bizleri. Bir de sevdiklerimizin sohbeti eşligindeyse, demeyin keyfimize. Denize karşiysa icilen bir yudum ya da yemyeşil bir bahcedeysek, yani doganin kucagindaysak… Amanin! Gercekten oyle bir yerlerde olmak istedim şimdi, bu Ankara kuraginda. Umarim siz oyle bir yerlerdesinizdir.

İceceklerden degil de aslinda onlarin şişelerinden bahsetmek istiyorum. İcmek eylemini daha da keyifli hale getirmek icin şişe susleri onermek istiyorum sizlere. Tat alma duyusunu gorsellikle butunleştirebilmek icin şişe onluklerini tasarladim. Mutfak onluklerimi dikerken ciplak, zavalli su şişeme takildi gozum ve birden bu fikir aklima geldi. Henuz yaz gelmemişti, ama ben şişelerimde yazi hayal ettim. Ve bunlar cikti ortaya.

 

http://merlinakademi.blogspot.com/

Herhangi birinin evine yemege davetliyseniz bir şişe icecekle birlikte şişe suslerinden hediye goturebilirsiniz. Tatli ya da cicek de olabilir elbet. Ama ne alacagim diye duşunurken basit bir icecege anlam ve keyif katabilirsiniz. Ustelik cok ucuza kalici bir hediye vermiş olacaksiniz. Ve herhangi birine –cok ozel bir hediye almak istemediginiz birine- ya da cok sevdiginiz birine de verebileceginiz degişik bir armagan. Sadece cam şişelerde degil; şampuan, deterjan vs. gibi pet şişelerin cirkin goruntusunu kapatmak icin de kullanilabilir.

Bunlardan siz de yapabilirsiniz. Materyali şişe iceren her turlu hediyenizi kagitlar, kumaşlar, kurdeleler, boncuklarla susleyerek kendinizden bir şeyler katabilirsiniz. Ozellikle de acil hediyelerinizde, marketten alinmiş bir şişe şarapta bile. Yeter ki yaraticiliginizi serbest birakin.

http://merlinakademi.blogspot.com/

Guneşin daima bedeninizde, ruhunuzda ve beyninizde işik sacmasi dileklerimle…

Kaynaklar:

[1] http://merlinakademi.blogspot.com/

[2] https://www.facebook.com/merlinakademi

 

Facebook Comments

Şuraya bakın

Yaşam Ağacı

Her türlü ağacın görüntüsü beni karşı konulmaz bir şekilde çekiyor. Bu duygum şimdilik üç canlıda birleşiyor: En sevdiğim kedi türü olan kaplanlar, ağaçlar ve tabi ki baykuşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir