İyikidogdun » El Yapımı Hediyeler » Bilge baykuşlar en sevimli halleriyle evinizde

Bilge baykuşlar en sevimli halleriyle evinizde

Merhaba sevgili dostlar,

Ülkemizde oldukca fazla baykuş koleksiyoncusu oldugunu biliyorum. Ben de onlardan biriyim. Gecmiş yillarda baykuş biblolarini bile zorlukla bulurken son zamanlarda baykuşlarin modaya da kanat cirpmalariyla daha fazla alanda urun bulma şansimiz artti.

Bu yeni moda ile kişisel urunlerden mutfaga, banyodan salona artik her yerde kullanabilecegimiz işlevsel eşyalarda baykuş tasarimlarini bulmak mumkun. Benim gibi koleksiyonerler icin mutluluk verici bir gelişme bu.

Koleksiyoncular bilirler, baykuşlar Yunan ve Roma mitolojilerinde onemli bir yer alirlar. Yunan’da Athena, Roma’da Minerva olarak bilinen akil, sanat, strateji ve bariş tanricasinin sembollerinden biri de baykuştur. Özellikle bilgeligi, zekayi ve guzel sanatlari temsil eder baykuş karakteri. Misir alfabesinde “M” harfi ile sembolize edilir. Kizilderili kulturunde bunlara ek olarak icgudu ve şifa gucunu simgeler. Bazi kulturlerde de baykuşlar gorunenle gorunmeyen, bilinenle bilinmeyen gibi kavramlari bir arada barindiran bilge varliklardir.

Benim baykuşlara olan ilgim tum bu ozellikleri ve yani sira cok sevimli formlari nedeniyle gelişti. El yapimi urunlerimi tasarlamaya başlarken dogal olarak once baykuşlu objeler yapmaya koyuldum. Öncelikle yastiklardan başladim baykuşlari kondurmaya.

Sizler de sevdiklerinize ozel gunlerde bu bilge ve sevimli karakterlerin farkli formlarda işlevselleşmiş hallerini hediye edebilirsiniz. Duzen tutkunu olan sevgilinize, arkadaşlariniza ya da annenize eşyalarini duzenlerken evine yeni bir estetik anlayişi katmasi icin de araci olabilirsiniz. Mutfakta, banyoda kullanabilecekleri torbalar, cantalar, poşetlik gibi duzenleyici objeler armagan ederek hem hayatlarini kolaylaştirabilir hem de sevimli baykuşlarla yeni odak noktalari yaratmalarini saglayabilirsiniz.

http://www.pasaj.com/posetlik-romantik-baykuslar/236666

http://www.pasaj.com/hediye-torbasi-parti-baykusu/229286

Cocuklariniz da odalarini bu sevimli dostlarla paylaşmaktan mutluluk duyacaklardir. Baykuşlar gercekten de cok moda. Ve herhangi baykuşlu bir hediye alirken endişe etmeyin. Baykuş severler gibi hic ilgilenmemiş olanlar bile onlarin guzellikleri karşisinda kayitsiz kalamayacaklardir 🙂

http://www.pasaj.com/yastik-baykus-karasi/227431

Bilgelikle ve sevgiyle orulmuş nice mutluluklara…

 

Kaynaklar:

[1] https://www.facebook.com/merlinakademi

[2] http://merlinakademi.blogspot.com/

[3] http://www.pasaj.com/dukkan/merlinakademi

 

Facebook Comments

Şuraya bakın

Yaşam Ağacı

Her türlü ağacın görüntüsü beni karşı konulmaz bir şekilde çekiyor. Bu duygum şimdilik üç canlıda birleşiyor: En sevdiğim kedi türü olan kaplanlar, ağaçlar ve tabi ki baykuşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir