İyikidogdun » Doğum Günü Kutlamaları » Zirvede Doğum Günü Kutlaması

Zirvede Doğum Günü Kutlaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel 60’ıncı yaşına AB zirvesinde girdi. Merkel’e futbol topu ve forma hediye edildi.

Merkel

AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, Brüksel’de toplanan birlik üyesi devlet ve hükümet başkanları adına Angela Merkel’i kutladı. Merkel’e çiçek verildi ve şampanya kadehleri kaldırıldı.

AB liderleri, Merkel’e Alman milli takımının formasını da hediye etiler. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, formanın zirveye katılan AB liderleri tarafından imzalandığını söyledi.

Muhafazakâr partilerin AP grubu Avrupa Halk Partisi’nin bir toplantısında da Merkel’e futbol topu hediye edildi. Zirve sonrası düzenlenen basın toplantısında basın mensupları Merkel’e “iyi ki doğdun” şarkısını söyledi.

Kohl’den Merkel’e mektup

Almanya eski başbakanlarından Helmut Kohl Angela Merkel’in doğum gününü kutladı. Kohl’un Merkel’e hitaben kaleme aldığı kutlama mektubu “Bild” gazetesinde yer aldı.

Mektubunda, “Fırsatları iyi değerlendirip ülkemizin en önemli mevkisine yükseldiniz” ifadesine yer veren Kohl, “Avrupa’nın birliği ve Euro, kıtamızda barış ve özgürlüğün, istikrar ve güvenliğin sağlanması açısından alternatifsizdir. Bu yolda kararlılıkla yürümeye devam etmeniz için sizi cesaretlendirmek isterim” dedi.

Facebook Comments

Şuraya bakın

Köpek için doğum günü partisi nasıl hazırlanır?

Köpekler dünyanın en sağdık ev hayvanları. Belli bir süreden sonra evin bir parçası ve aile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir