İyikidogdun » Doğum Günü Kutlamaları » Metropolite Kilisede 85. Yaş Günü Sürprizi

Metropolite Kilisede 85. Yaş Günü Sürprizi

Alanya’da yaklaşık iki yüz Ortodoks, Aya Yorgi Kilisesi’nde Pisidia Bölgesi Metropoliti Sotirios Trambas’ın yönettiği ayine katılmak için bir araya geldi. Ortodoksların dua okuyarak mum yaktığı ayin iki saat sürdü. Ayine katılanlar ve Alanya Rus Dili Konuşanlar İşbirliği ve Dayanışma Derneği (ARDİD) Başkanı Anjelika Anzhela, Metropolit Trambas’a 85’inci yaş günü için bir sürpriz yaptı. Üzerinde Metropolit Trambas’ın fotoğrafının olduğu bir pasta ile Trambas’ın 85’inci doğum günü kutlandı.

20140720_metropolite-kilisede-85-yas-gunu-surprizi

ARDİD Başkanı Anzhela, yaptığı açıklamada şunları söyledi:”Müslümanlar için önem taşıyan Ramazan ayında biz de kendi inancımıza göre ibadetlerimizi sürdürüyoruz. Alanya’da rahat bir şekilde ayin yapılabildiği Rusya’da da duyulmaya başladı.

Bizim ve burada yaşan Ortodokslar için çok güzel bir olay. Kaymakamlık, belediye ve emniyet bize yardımcı oluyor. Pasta yaptırarak buraya getirdik dışarıda da katılanlara dağıttık. Ayin için bu kiliseye Antalya ve çevresinden her geçen gün daha fazla Ortodoks geliyor. Ancak kilise kırsal alanda olduğu için insanlar bulmakta zorlanıyor.”

Facebook Comments

Şuraya bakın

Köpek için doğum günü partisi nasıl hazırlanır?

Köpekler dünyanın en sağdık ev hayvanları. Belli bir süreden sonra evin bir parçası ve aile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir