İyikidogdun » Anasayfa » Amerikadan Doğum Günü Rekorları

Amerikadan Doğum Günü Rekorları

Herkes dogum gunlerinde anilmak, hatirlanmak ister. Ancak yaşaminda iz birakan isimler oldukten sonra da daima hatirlanirlar. Artik aramizda olmayan Michael Jackson ve Abraham Lincoln dogum gunlerinde rekorlarla anildilar.

Michael Jackson

Tum dunya tarafindan taninan ve Popun Krali olarak anilan Michael Jackson, gectigimiz Haziran ayindaki vefatinin ardindan unutulmadi. Hayranlari şarkicinin 51. dogum gununu anmak icin bir araya geldi. Meksika sokaklarinda toplanan 12,937 kişi ayni anda Jackson’in ‘Thriller’ parcasinin unlu dansini sergiledi.

jackson

Michael Jackson hayranlari

Hayranlarin bircogu Michael Jackson’in vazgecilmez kiyafetlerini giyerek bu buyuk dansa katildilar. Unlu altin rengi cizgili kirmizi ceketi, beyaz eldivenleri, siyah fotr şapkasi ve pilot gozlugu ile şarkicinin 1983’deki o unlu videosu canlandirildi.

Mvd1009175

Hayranlar Michael Jackson’u anmak icin toplandilar

7’den 70’e Jackson icin dans eden on binlerce kişi Guinness Rekorlar Kitabi’na girmeyi başardi.

boy

Her yaşta hayrani var

Abraham Lincoln

Amerika’nin 16. Başkani Abraham Lincoln’un dogum gunu resmi okul tatilidir. Ancak başkanin bu yilki dogum gununde siniflar rekor kirmak icin doldu.

abraham

Abraham Lincoln’u anma

Gectigimiz Subat ayindaki 200. dogum gununde Lincoln’u anmak icin 223,363 ogrenci Gettysburg Address’i – Birleşmiş Milletler tarihinin en unlu Abraham Lincoln soylevi – okudu. Ayni anda bu kadar cok katilimcinin yuksek sesle unlu soylevi okumasi Guinness Rekorlar Kitabi’na girdi.

Kaynaklar

[1], http://www.worldamazingrecords.com/2009/08/mexico-michael-jacksons-thriller-dance.html
[2], http://www.isbe.state.il.us/%5C%5C/htmls/abe.htm

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir yorum

  1. türkiyeden rekorlar varsa onları da yazabilirmisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir