İyikidogdun » Anasayfa » Krallara Layık Hediyeler

Krallara Layık Hediyeler

Dunyaca unlu markalar kendi dogum gunleri icin ozel ve bir o kadar eşsiz urunler hazirladilar. Bu ilginc ve goz kamaştirici urunlerden birkacini sizler icin sectik.

Dunyanin En Pahali Gomlegi

Dunyanin en pahali gomlegi Eton Firmasi’nin 80. dogum gunu icin ozel olarak tasarlandi. Gomlegin dugmeleri 46 bin dolar degerinde sekiz renkli elmasla kaplandi.  Elmaslarla bezenmiş gomlegi farkli yapan diger ozellik degerli Misir pamuk ipliginden yapilmiş olmasi. 8 Mayis 2008 tarihinde piyasaya cikarilan gomlek Milan, Los Angles ve Stockholm’daki Eton magazalarinda gorucuye cikti. Bu suslu gomlegin daha sonra hayir kurumlari icin acik artirmaya cikarilacagi soylendi.

etonshirt

Dunyanin en pahali gomlegi

En Pahali Konyak

Irlanda ve Fransa ortakli şarap firmasi Hennessy, 100. dogum gununde 210 bin dolar degerinde konyak kutusu yaptirdi. Aluminyum ve aynalardan yapilan konyak kutusu icin iclerinde Fransiz ressam Jean-Michel Othoniel’in de bulundugu on ressam calişti. Kutu icinde kristalden yapilmiş ve metal bir kafes icine yerleştirilmiş firmanin kendi yapimi bir şişe konyak bulunuyor.  Kutu bronz bir anahtara sahip ve dugmesine basildiginda icinde bulunan şişe bir tepsi uzerine yukseliyor.

konyak2

En pahali konyak

Dunyanin En Pahali Poşet Cay

Ingiliz cay firmasi PG Tips’in 75. dogum gunu icin dunyanin en pahali cay poşeti yapildi. Bir Ingiliz kuyumcu tarafindan tasarlanan cay poşeti 15.250 dolar degerindeki 280 adet elmasla kaplandi. PG Tips yaptigi aciklamada, 75.  dogum gununde, insanlara mukemmel bir bardak Ingiliz cayini ne kadar cok sevdiklerini hatirlatmak icin ozel bir şey yapmak istediklerini soyledi. Cay poşeti daha sonra Manchester Cocuk Hastanesi’ne bagişlandi.

expensive_tea_bag

En pahali poşet cayi

En Pahali Barbie

Elmas Barbie, 40. Dogum gununde De Beers tarafindan dizayn edildi. Barbie’nin elbisesi 160 adet elmasla kaplandi. Elmas elbisesili Barbie’nin şikligina şiklik katmak icin Barbie’ye 18 ayar beyaz altindan yapilmiş minyatur takilar takildi. Eşsiz Barbie’nin degeri 58 bin dolar.

barbie

En pahali barbie

Kaynaklar

[1], http://most-expensive.net/tea
[2], http://most-expensive.net/barbie-doll
[3], http://www.life.com/image/81022547
[4], http://www.luxist.com/2007/12/19/hennessy-beaute-du-siecle-cognac/

© iyikidogdun.net

Facebook Comments

Şuraya bakın

Instagram’ın Ünlü Köpeği “Shila The POM” ile tanışın

İstanbulda Yaşayan Shila’nin instagramda 115.000 takipçisi bulunuyor. Pom cinsi olan Shila oldukça değişik bir yaşam …

3 yorum

  1. Bir çaya 15000 dolar, transfer parası gibi maşallah! Ama çocuklar yararına yapmaları çok iyi olmuş

  2. Yaratıcılık işte köşeyi dönemek için böyle bişey şart 😀

  3. barbio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir