İyikidogdun » Anasayfa » Doğum Günü Pastasında 48 Bin Mum
Doğum günü pastamızda genellikle yaşımız kadar ya da daha az mum yer alır. Ancak Ashrita Furman'ın organize ettiği şaşırtıcı doğum günü partisinin sürpriz pastasında tamı tamına 48 bin mum var!

Doğum Günü Pastasında 48 Bin Mum

Dogum gunu pastamizda genellikle yaşimiz kadar ya da daha az mum yer alir. Ancak Ashrita Furman’in organize ettigi şaşirtici dogum gunu partisinin surpriz pastasinda tami tamina 48 bin mum var!

candles1
48 Binlik dev pasta

Hindistan’in ruhani liderlerinden Sri Chinmoy’in 77. dogum gununde, ogrencisi Ashrita Furman ilginc bir organizasyona onculuk etti.

candles2

Mumlar

Furman organize ettigi 200 kişilik takim ile, Chinmoy icin yapilan yaklaşik 16 m uzunlugunda 5 m genişligindeki pastanin uzerine 48,523 mumu yerleştirdi. Daha sonra saatler gece yarisina yaklaşirken 80 kişi ile tam 2 dakikada mumlari yakti.

candles3

Dilek tutarak mumlari sondurmek

Yanan mumlarin sondurulmesi 1 dakikadan az bir zaman aldi. Mumlar sondugunde 1100 seyirci hep bir agizdan ‘Mutlu Yillar’ şarkisi soyledi ve pastayi erimiş mumlardan kurtararak pastanin tadini cikardi.

* Furman’in Guinness Rekorlari Kitabi’nda, bu rekordan once elde ettigi toplam 85 Dunya Rekoru bulunmaktadir.

Kaynaklar
[1], http://www.sumangali.org/48000-birthdaycandles/
[2], http://www.srichinmoybio.co.uk/news/ashrita-furman-guinness-world-record-breaker/records-for-candles-on-cake/

© iyikidogdun.net

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir