İyikidogdun » Okumadan Geçmeyin » Dünyanın Enleri

Dünyanın Enleri

Genelede bir mouse, parfum, spor bir araba ve bir telefon size normal gelebilecek şeylerdir. Ilk once ne var ki diyebilirsiniz fakat bir mouse’un 28,800 dolar oldugunu, bir parfumun 200 farkli bitkinin ozunden yapildigini ve bu parfumun 215,000 dolar oldugunu, spor bir arabanin 700 beygir ve 8 milyon dolar oldugunu ve bir telefonun ise 500 pirlanta ile suslendigini duydugunuzda normal olmadigini anlayacaksinizdir.

Ingiliz tasarimci Clive Christian tarafindan sadece 5 kadin icin uretilen parfum Imperial Majesty 200 farkli bitki ozunden oluşmaktadir. Bu bitkilerden en onemlisi sadece Madagaskar adasinda yetiştirilen Ylang-Ylang bitkisidir. Fiyati 215,000 dolar olan bu parfum guiness rekorlar kitabina gecen en pahali parfumdur. Ylang-Ylang bitkisi dişinda diger bir ozellikte kristal şişesinin ustundeki 5 karatlik elmastir.

215,000 dolar degerindeki Imperial Majesty parfumu

Maybach Exelero spor araba 700 beygir motor gucu ve 351 kilometreye ulaşabilen hizi limiti ile gorenleri kendine hayran birakiyor. Bu arabanin en ilginc ozelligi ise lastiklerinin patlama durumda otomatik olarak yenilenmesidir. Boyle bir arabaya sahip oldugunuzda asla yarişi birakmazsiniz. Dunyada sadece iki kişide olan bu aracin fiyati 8 milyon dolardir.

700 Beygir Gucunde Maybach Exelero

Hayatimiza her gun farkli bir ozellikle giren Iphone, bu seferde Ingiliz tasarimci Stuart Hughes tarafindan farklilaştirilmiş bir şekilde yer aldi. Aslinda Stuart Hughes tasarimi bu telefonun degerini hemen hemen 10000 katina cikardi. Iphone 4’u aslinda bu kadar degerli yapan suslemede kullanilan taşlardir. Sadece Apple logosunun ustunde 53 adet pirlanta bulunmaktadir.Genelde ise 100 karattan oluşan 500 pirlanta vardir.

500 Pirlantadan Oluşan iPhone 4

Kaynak:
http://funfunpics.blogspot.com/2010/04/10-most-expensive-gifts.html
http://sanalland.net/sonkonular/dunyanin-en-pahali-telefonu-iphone-4.as
http://stuarthughes.com/newdawn/product_info.php?products_id=10

Facebook Comments

Şuraya bakın

Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun!

Amerika'da bir konfeksiyon farbrikasında çalışan kadınların, kötü çalışma koşullarına karşı verdikleri mücadele sonucunda tüm dünyada bugün 8 Mart kadınlar günü olarak kutlanıyor ve kadınlar haklarını aramaya devam ediyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir