İyikidogdun » Anasayfa » Sağlıklı Doğum Günü Pastaları

Sağlıklı Doğum Günü Pastaları

Teknoloji ve yaşam tarzımızdaki değişiklikler ile birlikte obezite, diyabet, yüksek kolesterol ve kalp hastalıklarının görülme sıklığı her geçen gün artıyor. Spor yapılmaması ve yağlı, şekerli gıdaların daha çok tüketilmesiyle sağlık problemleri erken yaşlarda ortaya çıkmaya başlıyor. Peki yoğun pasta tüketiminin yaşandığı doğum günlerinde masadan hafif kalkmak için ne yapabilirsiniz?

sagliklipasta1.jpg

Sağlıklı pastalar

Hiç kuşkusuz yapılabilecek en güzel şey sağlık endişeleri göz önünde tutularak hazırlanan yeni nesil hafif pastaları denemek olacaktır. Sağlıklı ve lezzetli pastalar üreten bir çok pasta üreticisi bu önemli açığı kapatmak amacı ile şekeri ve yağı azaltılmış,  piyasaya sürmeye başladılar. Havuçtan kabağa, limondan çileğe her türlü sebze ve meyveden üretilebilen bu pastaların bol şeker ve yağla yapılan pastalardan hiç aşağı kalır yanı yok.

sagliklipasta2.jpg

Beyaz çıkolatalı doğum günü pastası besin değerleri

Diğer pastacılık ürünleriyle karşılaştırıldığında şekersiz, vitamin ve posa açısından zengin, prebiyotik etkili, yağ ve kolesterol içeriği düşük bu pastalar belki de gelecekte doğum günlerinin vazgeçilmezleri arasında yerlerini alacaklar.

Sağlığına ve formuna dikkat edenleri doğum günlerinde klasik doğum günü pastalarından yüzde 30-50 oranında daha az kalorisi olan yeni nesil  pastaları denemeye ve fikirlerini bizlerle paylaşmaya davet ediyoruz.

sagliklipasta3.jpg

Çıkolatalı doğum günü pastası besin değerleri

Kaynaklar:

[1], http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/409738.asp
[2], http://ezinearticles.com/?Healthy-Cakes—How-to-Adapt-Recipes-and-Enjoy-Healthy-Cakes&id=74229
[3], http://www.cooks.com/rec/search/0,1-0,healthy_cakes,FF.html

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

2 yorum

  1. Ben de basta, ya bi pasta yiyecem bari onu duzgun yiyim diyodum sekeriyle yagiyla ama bir tane havuclu pasta yedim (saglikli) kendimi kaybettim tepsinin basinda 🙂

  2. Kağan Coşkun

    Ben sağlıklı faln dinlemem arkadaş. Ne verseniz yerim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir