İyikidogdun » Anasayfa » World of Warcraft 5 Yaşında

World of Warcraft 5 Yaşında

Dunyaca unlu bilgisayar oyunu World of Warcraft, gectigimiz hafta yaraticilari ve sevenleri ile kutlanan buyuk bir parti ile 5 yaşina basti.

world_of_warcraft
Wold of Warcraft

World of Warcraft oyununun geliştirici şirketi Blizzard Entertainment, oyunun 5. yaşi icin 19 Kasim’da ozel bir kutlama duzenledi. Sirket, 1000’den fazla Irvine kampus calişanini bahcesinde hazirlanan partiye davet etti.

lunch2

World of Warcraft 5. yaş gunu kutlamasi

Kampus alanina 5. yili icin ozel olarak yaptirilan 3,5 metre yuksekligindeki orc heykeli onunde toplanan patronlar ve calişanlar hazirlanan kokteylin tadini cikardilar.

heykel
World of Warcraft karakter heykeli

Dogum gunu partisinin en eglenceli kismi, World of Warcraft kurucularinin 5 yil boyunca yaşanan birbirinden ilginc hikâyelerini calişanlari ile paylaştigi andi.

creatorsWorld of Warcraft kuruculari

Kurucu ve urun geliştiricisi Frank Pearce sonu gelmeyen bir oyun bulmak icin cok kafa yorduklarini ve o dâhil şirket calişanlarindan hicbirinin ilk ayda 400 binden fazla oyuncuyu etkileyebileceklerini tahmin etmediklerini itiraf etti. Ayrica bu sayinin bugun 11,5 milyona ulaştigini ve oyunun ucuncu surumu ‘World of Warcraft: Cataclysm’ icin 135 kişinin caliştigini ifade etti.

cataclysm

WoW karakterleri

Blizzard şirketi oyun severleri de unutmadi. Onlari oyun geliştiricileri ile buluşturan ve sevdikleri oyunlari oynama şansi veren iki gunluk bir etkinlik duzenledi. Bu etkinlikte oyun severler ayrica, World of Warcraft karakterlerinin kostumleri giyerek oyunu gercek hayata taşidilar.

blizzcon3
Kostumlu WoW karakterleri

Kaynaklar
[1] http://us.blizzard.com
[2] http://gadgetress.freedomblogging.com/2009/11/22/happy-birthday-world-of-warcraft-blizzard-celebrates/

© iyikidogdun.net

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir