İyikidogdun » Anasayfa » Nice Yıllara Casper

Nice Yıllara Casper

Dunyanin en cok sevilen hayaleti Sevimli Hayalet Casper bu yil 60. yaşini kutluyor. Dogum gunu icin ozel olarak tasarlanmiş Casper baskili tişort ve cizgi romanlar hazirlandi.

caspercomics

Casper cizgi romani

Sevimli Hayalet Casper ilk olarak 1949 yilinda cizgi roman olarak karşimiza cikti. Daha sonra Harvey Entertainment adli şirketin yaptigi cizgi film ile televizyonlarda gorunmeye başladi. 1995 yilinda cekilen filmde McFadden soyadini aldi.

casper

Casper cizgi film

Sevimli Hayalet’in 60. dogum gunu icin karanlikta parlayan Casper baskili tişortler uretildi. Kisitli sayida uretilen bu tişortun ozel baskisi işiklar sondugunde Casper iskeletine donuşuyor.

casperproddesc

Casper T-Shirt

Ayrica 60. yaşi icin 1949’dan 1965’e kadar yayinlanan 100’den fazla cizgi romanin bir araya toplandigi kitap, Casper hayranlari ile buluştu.

harvey-comics-classics

Casper kitabi

Casper, ulkemizde ilk olarak 1960li yillarin ortasinda Turk Ticaret Bankasi’nin yayini olan aylik Cocuk Yuvasi dergisinde ‘Gorunmez Minik’ başliginda birer sayfalik oykuleriyle yayinlanmaya başlandi. 1992’de Milliyet Cocuk sayfalarina taşindi. ‘Sevimli Hayalet Casper’ adiyla cikan ilk dergisi 1995 yilinda Marvel Comics logosuyla basildi.

cizgiroman

Milliyet cocuk Casper dergisi

Turkiye’de cizgi roman formati ile uzun sure aramizda kalamayan Casper’in cizgi filmleri halen en sevilen cizgi film arasinda bulunuyor.

http://www.metacafe.com/watch/3214755/

Kaynaklar

[1], http://www.pcforumlari.com/cizgi-romanlar/119156-casper-sevimli-hayalet.html
[2], http://www.darkhorse.com/Books/16-722/Casper-the-Friendly-Ghost-60th-Anniversary-HC
[3], http://westfieldcomics.com/blog/interviews-and-columns/kc%E2%80%99s-bookshelf-casper-the-friendly-ghost-60th-anniversary-special/

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir