İyikidogdun » Hediyeler » Hediye:Orijinal Piramit Saat

Hediye:Orijinal Piramit Saat

Mekanik eşyalara, ilginc tasarimlara duşkun arkadaşiniza hala nasil bir hediye almaniz gerektigine karar vermediyseniz, mekanik saat aradiginiz hediye. Mekanik saati Misirlilar icat etseydi herhalde boyle bir tasarimi olurdu. Ama kabul edelim, bu saati Misir mitoljisinde Zaman Tanrisi da olan Thoth bile duşunemezdi! Hareketli 3 parca kendi etrafinda donerken saati gosteriyor. Sizde bu ilginc tasarimli saati mekanik aletlere ilgi duyan arkadaşlariniza hediye ederek şaşirtin.

HediyePiramit Saat

Ilk bakişta Misir Piramitleri kadar gizemli gorunen makineyi anlamak, taban uzerinde bulunan zaman cizgisi hizasindan bakildiginda oldukca kolaylaşiyor. Size sadece tabanda bulunan sabit Zaman Cizgisi hizasindaki saat ve dakika degerini okumak kaliyor.

Her parca farkli hizlarda sagdan sola dogru donerken size tam olarak saati ve dakikayi da gosteriyor. Her 3 saatte bir butun parcalar ayni hizaya gelerek bir saniye icin tam piramit goruntusunu oluşturuyor.

Kaynaklar:
[1],http://iyikidogdun.net/hediye/piramit-saat/

Facebook Comments

Şuraya bakın

Yılbaşı Yaklaşırken Farklı Hediye Seçenekleri

Şüphesiz ki yeni yıl demek sevdiklerimizle paylaşacağımız mutlu anlar ve bu mutlu anları hatırlamaya vesile olabilecek yeni yıl hediyeleri demek..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir