İyikidogdun » Doğum Günü Yazıları » 118 Yaşında Nineye Doğum Günü

118 Yaşında Nineye Doğum Günü

Adana’nin Ceyhan ilcesine bagli Degirmendere koyunde yaşayan ve dunyanin en yaşli kadinlari arasinda sayilan Ayşe Batur’a, 118. dogum gununde surpriz dogum gunu partisi yapildi. 1 Temmuz 1894 tarihinde Osmaniye’ye bagli Kadirli ilcesinde dogdugunu, evlendikten sonra Ceyhan’a taşindigini ve evliliginden 4’u erkek toplam 8 cocugu bulundugunu soyledi.

İlcede ulu cinar olarak taninan Ayşe nine uzun yaşamasinin sirrini dogal beslenmeye borclu oldugunu, hayatinda hic sigara icmedigini, bahcesinde yetiştirdigi sebzelerle beslendigini, duzenli olarak bal ve sut tuketmeye ozen gosterdigini soyledi.

118 yaşindaki Ayşe Nine

”Bu yaşima kadar hayatta karşilaştigim her olaya pozitif yaklaştim. Birinci ve ikinci dunya savaşlarini, Cumhuriyetin kuruluşunu, darbeleri gordum. Hicbir zaman karamsar olmadim. Cocuklarima da bu şekilde duşunmelerini ogutledim. Gencligimde tarim işciligi yaptim. Tam olarak hatirlamasam da 36 civarinda torunum var. 89 yaşindaki en buyuk kizim Hayriye’nin oglu Hikmet 64 yaşinda. Hikmet’in kizi Hilal 37, Hilal’in cocuklari Erdal 8, Efe ise 3 yaşinda. Ne mutlu bana ki torunumun torununu dahi gordum. Allah’tan daha ne isteyeyim?” diyen Ayşe Batur, gelecek yil da dogum gununu kutlamak istedigini belirterek kendisini hatirlayan herkese teşekkur etti.

Kaynaklar:
[1],http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1153646&title=118-yasina-giden-nineye-dogum-gunu-partisi
[2],http://www.sondakika.com/haber-118-yasina-giren-ayse-nineye-dogum-gunu-partisi-2839199/
[3],http://www.aksam.com.tr/118lik-ayse-nineye-surpriz-dogum-gunu–51939h.html

Facebook Comments

Şuraya bakın

Doğum günü ile ilgili caps mi lazım ?

Bendeki hafıza balıkta yok! 2. Değişik doğum günü sürprizi 3. Hediyesiz gelmeyin yırtarım! 4. Haa… …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir