İyikidogdun » Anasayfa » Türkiye’de internet 17 yaşında

Türkiye’de internet 17 yaşında

12 Nisan’da Turkiye’de internet 17.  yilini doldurmuş olacak. Bu vesileyle, 5-18 Nisan’da gercekleştirilecek 13. Internet Haftas’nda, ulkemizin her koşesinde ceşitli etkinlikler duzenlenerek internetin Turkiye’deki dogum gunu kutlanacak.

internet-haftasi

13. Internet Haftasi

Internetin dogum gunu kutlanirken, bir yandan da internet kulturunu yaymak, internet bilincini yaratmak, interneti taniimak, buyutmek, yeni projeler başlatmak, sorunlari ve cozum yollarini tartişmak, kisaca internetin Turkiye gundemine yerleştirilmesi amaclamaktadir.

etkinlik-haritasi

Internet Haftasi Etkinlik Haritasi

Turkiye internetinin gundemindeki sorunlari tartismak, ozellikle Yonetişim, Yasal duzenlemeler, serbestleşme, internet ve telekom sektorunun gelişimi, iş yaşami, egitim, kultur ve demokrasi boyutlarini gundeme getirmek; bireysel guvenlik, guvenli internet, sosyal aglar, ve bilgi toplumu kavramlariyla tum toplumu taniştirmak, Internet Haftasi icin secilen onemli hedefler arasindadir. Bu hedefler dogrultusunda internetin onemine inanmiş herkesin kendi olanaklari olcusunda Internet Haftasi etkinliklerine katkida bulunmasi,internet bilincinin ve kullaniminin daha cabuk ve verimli bir şekilde yayilmasini saglayacaktir.

iyikidogdun-logo

Biz de iyikidogdun.net olarak 13. Internet Haftasi’na ve yukaridaki cagrinin yayilmasina destek veriyoruz. Ayrintili bilgi icin internethaftasi.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir yorum

  1. Haftasi mi kalmis? Sansurle bitirdiler interneti TR be.. Internette edevlet var.. Vatandasi takip etmek icin.. Ona yariyor internet!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir