İyikidogdun » Anasayfa » Ölü Adamın Doğum Günü

Ölü Adamın Doğum Günü

Amerika’da bir mezarlikta cok ilginc bir kutlama yaşandi. Gorenleri şaşkina ceviren bu kutlama bir dogum gunu partisiydi ustelik dogum gunu olan kişi oluydu.

deadman3

Jack Greenberg

Jack Greenberg bundan iki yil once 82 yaşinda hayata gozlerini yumdu. Olumunden once herkes gibi bir vasiyet birakti ancak istegi siradişiydi. Vasiyetinde arkadaşlarini ve onlarin yakinlarini, her yil dogum gununu kutlamasi icin mezarina cagiriyordu.

Vasiyetinde ayrica, kutlamada her yil okunmasi icin bir not ve davete katilmasini istedigi 37 arkadaşinin isimleri yer aliyordu.

deadman2

Mezarda kutlanan dogum gunu

Greenberg’in istegi bu kadarla sinirli degildi. Kutlamada yer alan arkadaşlarinin topluca fotograf cekmelerini de istiyordu.

Greenberg bunca zahmete katilan sevenlerini eli boş cevirmiyor. Davetli listesinde yer alanlardan mezarini ziyarete gelen ve kutlama yemegine katilan her bir kişiye 1500 dolar hediye ediyor.

deadman

Greenberg mezari ve yakinlari

Başka şehirlerden de ziyarete gelen Greenberg’in yakinlari, kutlamaya para icin degil ona saygilarini gostermek icin katildiklarini soyluyorlar. Greenberg’in kutlama icin ayirdigi fon ile bu gelenek 20 yil devam edebiliyor.

Kaynaklar
[1], http://www.msnbc.msn.com/id/34596286/
[2], http://nky.cincinnati.com/article/AB/20091225/NEWS01/912260331/Dead+guy++throws+a+great+party

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir yorum

  1. vaaay be sölücek bişi bulamıyorum, adam nasıl bir adammış?? gelenler de para için gelmiyormuş 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir