İyikidogdun » Doğum Günü Kutlamaları » İyi ki Doğdun Hello Kitty!

İyi ki Doğdun Hello Kitty!

Hello Kitty 35. yaş gününü dün hayranlarıyla birlikte Royal/T’de kutladı. Kutlamada birçok eğlenceli aktivite misafirleri bekliyordu.

Partiye katılan ilk 100 ziyaretçiye Hello Kitty’nin çantaları hediye edildi. Hello Kitty figürlü lezzetli yiyeceklerin sunulduğu kokteylin ardından parti, çeşitli etkinliklerle devam etti. Misafirler, kendi Hello Kitty resimlerini yaptılar ve yine Hello Kitty şekilli suşiler hazırlayıp evlerine götürdüler.

hkcake.jpg

Hello Kitty doğum günü pastası

Partide Paris Hilton, Christina Aguilera, Britney Spears gibi birçok ünlü isim de yer aldı. Amerikalı şarkıcı Lady Gaga, Hello Kitty bebekleriyle dikilmiş kostümü giyerek partinin ilgi odağı oldu.

paris-hilton.jpg

lady-gaga-in-hello-kitty-garb.jpg

Doğum gününden Laydi Gaga ve Paris Hilton

Hello Kitty’nin 35. doğum günü kutlamaları günler öncesinden başlamıştı. 23 Ekim’de Royal/T’de açılışı yapılmış, 24 Ekim’de düne benzer aktivitelerle Kitty severler bir araya gelmişti. Yine ilk 100 kişiye hediyeler verilmiş, ziyafetler düzenlenmiş ve yine tüm gün karaoke-dans partileriyle eğlence devam etmişti. Ayrıca ziyaretçilere Hello Kitty tasarımcılarıyla buluşma imkânı sağlanmıştı. 31 Ekim’de de cadılar bayramıyla birlikte doğum günü kutlamaları devam etmişti.

balkabak.jpg

Hello Kitty

Kutlamalar tasarımcılarla tanışma ve maskeli balo gibi etkinliklerle 15 Kasım’a kadar devam edecek.

Hello Kitty’nin 35. yaş günü, bu günler süren kutlamalarla sınırlı kalmıyor. Hello Kitty üretici firması Sanrio, giysiden takıya, süs eşyasından kırtasiye malzemesine kadar birçok yeni ürünü piyasaya sürdü. Ayrıca Sanrio, 2,5 metre yüksekliğinde ve 1,7 metre genişliğinde seramikle kaplı dünyanın en büyük Hello Kitty’sini Tokyo’da sergiledi.

hello-kitty-doll.jpg

Dünyanın en büyük Hello Kitty bebeği

35. yıl dönümü teması olarak ‘Hello Kitty Renkleri’ seçildi. Rengin sahip olduğu mesaj, Hello Kitty’nin vazgeçilmez kurdelesine yansıtıldı. Kırmızı kurdele; arkadaşlık, pembe kurdele; şirin, sarı kurdele; sevecen, yeşil kurdele; umut, mor kurdele; tatlılık kelimelerini sembolize ediyor.

hkcolor.jpg

Hello Kitty renkleri

Royal/T, Los Angeles’in batı şehri Culver’deki Japon stilleriyle ünlü kafe, alışveriş merkezi ve sergi salonudur.

Hello Kitty Hakkında

Hello Kitty 1974 yılında Japon firması Sanrio tarafından hayata getirilmiştir. İlk olarak sol kulağındaki kırmızı kurdelesi ile oturur halde çıktı karşımıza sevimli kedicik. O zamanlar bir adı yoktu. Ama bugün birçok seveni sayesinde en çok satan ve sevilen karakter olarak içimizde yer alıyor.

kitty-mimmy.jpg

Kitty ve Mimmy

Hello Kitty soyadında da yer aldığı gibi beyaz tenli, ağzı olmayan dişi bir kediciktir. Kan grubu A, boyu 5 elma uzunluğunda ve kilosu 3 elma ağılığındadır. (Hello Kitty’nin kilosu 3 elma ağırlığında olduğu için, bu yılki kutlamalar ‘Three Apples: Üç Elma’ başlığı altında düzenleniyor.)

Kibar, arkadaş canlısı ve sevimli bir karakterdir. Lezzetli yemekler pişebilir ama annesinin elmalı kekinin yeri onun için ayrıdır. En iyi arkadaşı, ikiz kız kardeşi Mimmy’dir.

Kaynaklar
[1]http://www.sanrio.com
[2]http://kitty35.com
[3]http://www.zimbio.com/Hello+Kitty/articles/E9jeVq0YhkX/How+Hello+Kitty+Celebrated+35th+Birthday

Facebook Comments

Şuraya bakın

Köpek için doğum günü partisi nasıl hazırlanır?

Köpekler dünyanın en sağdık ev hayvanları. Belli bir süreden sonra evin bir parçası ve aile …

7 yorum

  1. güzellllll ssssssssüüüüüppppeeeeeeerrrrr

  2. SÜPER Bİ Şİİ YAAA BEN HELLO KİTTY HAYRANIYIM AYNI ZAMANDA LADY GAGA DA 😉

  3. Hello Kitty ne kadar çok yıl çocuk sevindirmiş taaa 35.inci yaşını kutluyor o nu çok seviyorum herkesin sevgilisi iyiki doğdun Hello Kitty….

  4. HELLO KİTTY ÇOK TATLI ÇOK SEVİMLİ BEN ÇOK SEVİYORUM İYİKİ DOĞDUN BENİ ÇOK SEVİNDİRİYO :):) X10 :):)

  5. Hello Kitty’nin doğum günü olmuş.Çok mutlu oldum.İşte bizim tatlı Kittymiz büyümüş.Onun doğum gününü kutluyorum ve yanaklarından öpüyorum.

  6. ayyyyy ne kadar tatlı yerim ben onu şimdi o bende olsaydı cokk tatlı

  7. Sude Denizlioğlu

    helo kitty

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir