İyikidogdun » Anasayfa » En Yaşlı Köpeğin 147. Yaşı

En Yaşlı Köpeğin 147. Yaşı

%CODE1%

Dünya’nın yaşayan en yaşlı köpeği Chanel, 21. doğum gününü büyük bir partiyle kutladı. Doğumundan bu yana 21 yıl geçmiş olmasına rağmen, New York’lu Chanel’in köpek yaşına göre yaşı 147!

New York Köpek Oteli’nde parıltılı ve kocaman bir parti ile kutlanan doğum gününde köpek arkadaşları da Chanel’i yanlız bırakmadı. Sahipleri Karl ve Denise Shaughnessy’nin bu özel gün için süslediği ve 147 yaşına giren Chanel, parti boyunca gözünden havalı güneş gözlüklerini eksik etmedi.

yaslikopek1.jpg

147 lik köpek

İlerleyen yaşına rağmen hala genç bir delikanlı köpek kadar formda olan Chanel’ın tek problemi gözündeki katarakt. Bu sorundan dolayı özel yapılmış bir gözlük kullanıyor. Kaynamış tavuk veya kepekli undan yapılmış makarna ile beslenen yaşlı köpek, dışarı kazaksız çıkamıyor, günlük hayatta zamanının çoğunu evde dinlenerek geçiriyor.

Sahipleri tarafından doğum günü hediyesi olarak Özel Kopek Oteli’nde bir gün ve spa armağan edilen Chanel, Guinness Rekorlar Kitabı’ndaki “yaşayan en yaşlı köpek” olarak yerini korumayı sürdürüyor.

yaslikopek2.jpg

21. doğum gününde Chanel

Kaynaklar:

[1], http://www.msnbc.msn.com/id/30596398/
[2], http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1178235/Chanel-worlds-oldest-dog-enjoys-21st-birthday-party-thats-147-canine-years.html
[3], http://www.nypost.com/seven/05062009/news/regionalnews/oldest_dogs_a_senior_wiener_167831.htm

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir yorum

  1. bizim teriyer köpegimizde 17 yaşında ve gözleri artık tamamen görmüyor.bu katarakt gözlügünü nerden bulabiliriz başk a bir sorunu yok çünkü….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir