İyikidogdun » Anasayfa » En Küçük Doğum Günü

En Küçük Doğum Günü

Dunyanin en kucuk adami gectigimiz aylarda 18 yaşina basti. Dogum gunu dilegi kendisi gibi kucuk bir kizla evlenmek.

61 cm boyundaki dunyanin en kucuk adami Khagendra Thapa Magar, tum hafta boyunca ailesi ve arkadaşlari ile Himalayalarin eteklerine kurulu kirsal evinde 18. dogum gununu kutladi.

EFG10839

Dunyanin en kucuk adami Khagendra Thapa Magar
18. dogum gununu kutluyor

Bu yil mumlari uflerken iki dilek tuttu. Birincisi Guinness Rekorlar Kitabi’na girmek, ikincisi kendisi kadar kucuk bir eş bulmak. Khagendra ayrica dort cocugunun olmasini istiyor.

EFG10839
Khagendra Thapa Magar’in dogum gunu pastasi

Khagendra, bundan uc yil once Guinness Rekorlar Kitabi’na başvurmuş ancak Guinness ‘en kucuk cocuk ya da en kucuk genc’ gibi kategorilerinin bulunmamasindan dolayi buyumeyi beklemesini soylemiş. Bu yil 18’ine giren dunyanin en kucuk adami, kendisinden 12 cm daha uzun olan Cinli He Ping Ping’in elinden Dunya Rekorunu alip Guinness Rekor Kitabi’na gecmeyi bekliyor.

smallestman3
Dogum gunu eglencesi

600 gram dunyaya geldigini ve şu an 4,5 kg oldugunu belirten Khagendra’nin annesi, ilk onceleri ondan utandigini, sokaga cikaramadigini ama şimdi onunla gurur duydugunu soyluyor.

Kaynaklar

[1], http://beta.thehindu.com/news/international/article34401.ece
[2], http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1220031/Worlds-smallest-man-celebrates-18th-birthday-cake-big-him.html

© iyikidogdun.net

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir yorum

  1. inanamiyorum 61 nedir abi? 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir