İyikidogdun » Anasayfa » Dünyanın En Yaşlı Adamı 113 Yaşında!

Dünyanın En Yaşlı Adamı 113 Yaşında!

Dünyanın en yaşlı adamı, Walter Breuning 113. yaş gününü geçtiğimiz ay Montana’daki evinde sevenleri ile kutladı.

Kutlamadan önce bakıma girmeyi ihmal etmeyen Breuning, kuaförüne saçlarını kestirdi.

yasli-adam1.jpg

Dünyanın en yaşlı adamı Walter Breuning

Daha sonra Montana Eyaletinin Başkanı Brian Schweitzer’ın da aralarında bulunduğu davetlilerin gelmesi ile kutlama başladı. Kendisi için hazırlanan doğum günü pastasının mumlarını Brian Schweitzer’ın elinden üfleyen Breuning, davete katılan herkese teşekkür etti ve çok mutlu olduğunu söyledi. Kutlama, pastanın misafirlere dağıtılması ile sohbet eşliğinde devam etti.

yasli-adam2.jpg

Walter Breuning’in doğum günü kutlaması

‘Yaşamın uzunluğu onun saatleri ya da günleri ile ölçülmez, bizim o süre içinde ne yaptığımız ile ölçülür’ gibi anlamlı cümleleri ile Breuning, kutlamaya gelen gençlere öğütler verdi.

Breuning’e ayrıca doğum günü için çeşitli hediyeler verildi. Breuning, Scottish Rite Temple üyeleri tarafından verilen 10 bin dolarlık çeki, dil bozukluğu tedavisi yapan çocuk kliniğine bağışladı. BNSF Demiryolları çalışanlarından hediye edilen 50 bin doları da ilgilerinden dolayı Shriners Hastanesi’ne bağışladı.

yasli-adam.jpg

Kutlamadan bir kare

Breuning uzun yaşamını düzenli beslenmeye ve spora borçlu olduğunu söylüyor ve her gün bir tane aspirin içtiğini ekliyor.

Breuning 21 Eylül 1896 yılında Melrose’da doğdu ve 1918 yılında Montana’ya taşındı. Demiryollarında 50 yıl boyunca çalıştı. 35 yıllık evliliğinin ardından 1957 yılında eşini kaybetti.

Kaynaklar
[1] http://www.msnbc.msn.com/id/32960160/ns/us_news-wonderful_world/
[2] http://www.sacbee.com/static/weblogs/photos/2009/09/worlds-oldest-man.html
[3] http://news.sky.com/skynews/Home/World-News/Walter-Breuning-Worlds-Oldest-Man-Celebrates-113-Years-At-A-Party-In-Great-Falls-Montana/Article/200909415386034?f=rss

Facebook Comments

Şuraya bakın

İYİKİDOĞDUN Mobil Uygulaması Çıktı!

Doğum günü uygulaması ile, Doğum günü hatırlatmaları kurabilir, Doğum günlerine özel resimli mesajlar ile arkadaşlarınızın …

Bir yorum

  1. dünyanın en yaşlısı 148 yaşında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir