İyikidogdun » Anasayfa » Hediyelerini Hediye Ettiler

Hediyelerini Hediye Ettiler

Çocuklarimizin dogum gunlerinde pastadan sonra en cok bekledigi şeyler hediyeleridir. Bazi minikler bu en degerli hediyelerini acmadan onlara sahip olamayan arkadaşlarina hediye ediyorlar. Çocuklarimiza yardimlaşmanin buyusunu anlatip onlari da bu ornek davraniş icin teşvik edelim.

girl4

Amiah Desgranges

Altinci yaş gununu kutlayan Amiah Desgranges, arkadaşi Sophia’dan kendi el yazisiyla hazirladigi bir dogum gunu karti aldi. Sophia’nin bu hediyesi Amiah’i dogum gununde aldigi tum hediyelerden daha cok etkiledi. Oyuncak sahibi olamayan arkadaşlari aklina geldi ve annesinin de teşviki ile tum hediyelerini cinsel saldiriya ugrayan cocuklarin bakildigi bir kuruma bagişladi.

amiah
Bagişlanan hediyeler

Bir başka yardim sever minik Julia Hornberger. Son iki yildir dogum gununde aldigi tum hediyeleri Amerika’da ihtiyaci olan cocuklar icin oyuncak toplayan kurulaşa, Toys for Tots’a, bagişliyor.

girl
Julia Hornberger

Cassie Silverman ve Ben Bolen yaş gunlerinde gelecek hediyelerini, yaklaşan yilbaşinda oyuncaksiz arkadaşlari kalmamasi icin Toys for Tots’a bagişlamayi duşunduler ve bu istegini tum yakinlarina duyurdular. Bunu duyan ve yardimda bulunmak isteyenler sayesinde, miniklere gelen hediyeler beklenen daha fazla oldu.

girl3

Cassie Silverman ve Ben Bolen

Bu minik yardim severler yaptiklari şeyin ne kadar onemli oldugunu biliyorlar ve bundan gurur duyuyorlar. Bu işin onlara verdigi mutluluk bagişlariyla artarak devam ediyor ve bu sayede oyuncak ozlemi ceken arkadaşlarina yardim eli uzatmiş oluyorlar.

Turkiye’de benzer faaliyetlerde bulunan sivil toplum kuruluşlarini ya da projelerini biliyorsaniz lutfen yorumlarinizi yazin ve katkida bulunmak isteyenlere yardimci olun.

Kaynaklar
[1], http://www.tri-cityherald.com/901/story/784231.html
[2], http://www.cbs59.com/story.cfm?func=viewstory&storyid=71509
[3], http://www.cumberlink.com/articles/2009/11/28/news/local/doc4b1096b4205e8237830288.txt
[4], http://www.chicagotribune.com/news/local/northnorthwest/chi-help-toys4tots-nnwzone-nov25nov25,0,1417950.story

© iyikidogdun.net

Facebook Comments

Şuraya bakın

Instagram’ın Ünlü Köpeği “Shila The POM” ile tanışın

İstanbulda Yaşayan Shila’nin instagramda 115.000 takipçisi bulunuyor. Pom cinsi olan Shila oldukça değişik bir yaşam …

3 yorum

  1. Tuba Ünsal da 28. yaş günü hediyesi olarak yakınlarından oyuncak istemiş ve bu oyuncakları Kars Merkez Kayakale İlköğretim Okulu’ndaki oyuncağı olmayan çocuklara bağışlamıştı.

  2. Hediyeleri direkt bağışlamak yerine Lösev’in hazırladığı hediyeleri alarak da çocukları sevindirebilirsiniz. http://www.ispanak.com.tr adresine uğramanızı tavsiye ederim.

  3. Çok güzel bir davranış. Herkeze örnek olmasını tüm içtenliğimle istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir