İyikidogdun » Anasayfa » Her Güne Hediye

Her Güne Hediye

Bu haberi duyan cocuklar bu okula gitmek isteyecek. Antalya’da bir ilkogretim okulunda her sabah derse başlamadan once, o gun dogum gunu olan ogrenciye hediye veriliyor.

Bundan uc yil once Antalya’da Il Başarisini Artirma Projesi (ILBAP) adi altinda bir calişma başlatildi. Antalya Milli Egitim Mudurlugu tarafindan uygulanan projeyle egitim alanindaki eksikler ve başarisizliga neden olan unsurlar ortaya cikarildi. En cok karşilaşilan sorunlar arasinda ogrencilerin kitap okuma alişkanligina sahip olmamalari yer aldi.

okulhediye3

ILBAP projesi adi altinda uygulanan hediye verme toreni

Bu soruna cozum arayan Baraj Ilkogretim Okulu idarecileri, ogrencilerine kitap okuma alişkanligi kazandirmak icin ilginc bir yontem geliştirdi. Her sabah yapilan torenin ardindan dogum gunu olan ogrenciye kitap hediye edilmeye başlandi. Andimizi okumak icin bir araya toplanan ogrencilerden, o gun dogum gunu olanlar tespit edilip kursude hediyesi veriliyor ve arkadaşlari da alkişlarla dogum gununu kutluyor.

okulhediye
Hediye torenden bir kare

Okul muduru Osman Nuri Batmaz, bu calişmaya başladiktan sonra cocuklarin kitaba olan ilgisi arttigini, hatta bahcede dolaşirken kitap okuyan ogrenciler gormeye başladiklarini soyledi. Ayrica bir onceki yil ILBAP başarisinda 401. siradayken, bir yil sonra 300’lere yukseldiklerini sevinc ve gururla ifade etti.

Subat 2009’da başlatilan bu uygulama ile bugune kadar 758 ogrenciye kitap hediye edildi. Kitaplar, Milli Egitim Bakanligi’nin belirledigi 100 temel eser arasindan seciliyor.

okulhediye2
Hediye toreninden bir kare

Ornek alinmasi gereken bu uygulamanin onumuzdeki yillarda da devam etmesini ve yayginlaşmasini temenni ediyoruz.

Kaynaklar

[1], http://www.sondakika.com/haber-ders-zili-calmadan-dogum-gunu-kutlamasi-yapiliyor
[2], http://www.kentselhaber.com/V4/News/185030/Ders-zili-calmadan-dogum-gunu-kutlamasi-yapiliyor

Facebook Comments

Şuraya bakın

Instagram’ın Ünlü Köpeği “Shila The POM” ile tanışın

İstanbulda Yaşayan Shila’nin instagramda 115.000 takipçisi bulunuyor. Pom cinsi olan Shila oldukça değişik bir yaşam …

Bir yorum

  1. İstanbul’da da Toplum Destekli Polis Büro Amirliği’nde görev yapan Mahalle Polisi Bülent Eroğlu bir ilköğretim okulunda doğum günü projesi başlatmış. O gün doğum günü olan öğrenciye pasta sürprizi yapıyormuş. Bu da farklı ve güzel bir uygulama olmuş. Çocukları mutlu etmek isteyen farklı meslek gruplarından kişiler için de özendirici olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir